Něco málo o klubu

Nejen z klubové kroniky...

V srpnu roku 2013 se maminky domluvily, sešly se na místním děstkém hřišti a "projednaly", jestli bude o klubík vůbec zájem. Pak se společně vydaly na zastupitelstvo obce, které se konalo 5. září, aby začaly vyjednávat. Maminky zde získaly plnou podporu. A začalo se také pracovat - 2. září byl založen profil na Facebooku, a pomalu se promýšlela vize nové klubovny.

Klubovna s nachází na nově opravené budově bývalé pohraniční policie a slouží všem dětem ve věku 0-3 roky a jejich rodičům, případně rodinným příslušníkům, z Javorníka i okolí. Při budování pro nás bylo prioitní, aby prostředí sloužilo dětem, nikoli dospělým. Práce usilovně pokračovala a naše první setkání se přibližovalo. V úterý 26. listopadu jsme uspořádaly sbírku hraček a knížek, abychom měly něco do začátku. A pak, ve středu 27. listopadu v 8:30 hodin začalo naše první setkání.

Od té doby se pravidelně scházíme. Od listopadu 2013 do června 2014 to bylo vždy ve středu. Od září 2014 po dohodě s maminkami se setkávání přesunulo na úterý.

Během roku pořádáme hodně akcí pro širokou veřejnost z Javorníka i okolí. Na tato setkání vždy zveme všechny děti od miminek až po náctileté. Všechny fotky z těchto i dalších akcí se budeme snažit pravidelně vkládat na tyto webové stránky, které byly založeny 14. 11. 2014 /upraveny pak 22.11./.

Některé akce jsou zaměřeny i na získání financí, ze kterých pak hradíme náklady na akce zbylé /aby rodiny nemusely platit všechno/. Oslovujeme také sponzory, kterým jsme moc vděčné za jejich pomoc. Jde nám především o to, aby děti prožily hezké chvíle, které si třeba budou pamatovat celý život...